Aktori i njohur turk ndahet ndahet nga jeta…

Aktori i njohur turk, Mehmet Uslu është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare. Mediat turke raportojnë se ai ndërroi jetë ditën e djeshme në një spital në Stamboll, ku po kurohej nga kanceri në mushkëri. Në varrimin e tij kanë marrë pjesë emra të njohur të kinematografisë turke, të cilët me dhimbje i kanë dhënë lamtumirën e fundit mikut të tyre. Mehmet është bërë i njohur për publikun shqiptar në serialin “Mes dy dashurish”, ka luajtur gjithashtu ne serialin Lugina e Ujqerve, dhe se fundmi ne serialin SOZ – Betimi…

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *